YenidenBiz olarak, eğitimli ve deneyimli kadınların iş hayatlarına ara vermelerinin, kariyer gelişimlerine engel olmadığını savunuyoruz! Üniversite mezunu, 7 yıl ve daha uzun iş deneyimi olan, çalışma hayatına en az 6 ay ara vermiş tüm kadınların yeniden işe dönmeleri için çalışıyoruz!

Öncelikle YenidenBiz mülakatları ile adaylarımızı daha yakından tanıyor, kariyerlerinin bundan sonraki gelişimi için gereken ihtiyaçları tespit ediyor, uygun işle eşleşmeleri için yönlendirmelerde bulunuyoruz.

EMCC Türkiye – Avrupa Mentorluk desteğinde yürütülen programımızda, mentorluk isteyen adaylarımızla gönüllülerimizi eşleştiriyor, işe dönüş süreçlerinde rehberlik sunuyoruz.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF Türkiye işbirliği ile yürütülen koçluk programı ile adaylarımıza, kendilerini daha yakından tanımaları ve yönelimlerini belirlemeleri için destek veriyoruz.

Bu programların yanı sıra, alanında uzman eğitmenlerce iletişim ve sunum becerileri, kişisel imaj yönetimi, çatışma ve belirsizlik ile baş etme gibi liderlik yetkinliklerine yönelik eğitimlerin yanı sıra, dijitalleşme, büyük veri gibi güncel teknoloji konularında eğitimler sunuyoruz.

Konusunda uzman kişilerden seminerler ve kadın liderlerle söyleşiler düzenliyor, adaylarımızı profesyonellerle bir araya getirip yeni bağlar kurabilmeleri için YenidenBiz destekçisi kurumların ev sahipliğinde etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

ÇÜNKÜ

  • İş hayatında kadına ihtiyaç var!
  • Eğitimli ve deneyimli kadınların ülke ekonomisine katkıda bulunmasını önemsiyoruz.
  • Fırsat eşitliğine ve kurum içi çeşitliliğe önem veriyoruz.
  • Kurumlara, doğru adaya ulaşma sürecinde alternatif çözümler sunuyoruz.
  • Türkiye’de alternatif çalışma modellerinin yaygınlaşmasına katkıda bulunmak istiyoruz.
  • Yeteneklerin kendilerini tanıyarak doğru işle buluşmalarını destekliyoruz!